مقالات

تاثیر ژل رویال بر تقویت سیستم ایمنی

| بازدید : 205

یکی از مهم ترین عملکردهای هانی ژل، تقویت سیستم ایمنی است؛ ژل رویال به علت محتوای بالای آنتی اکسیدانی خود، دارای تاثیر بسزایی در تقویت سیستم ایمنی می باشد. شواهد بیانگر آن هستند که ژل رویال، دارای خواص آنتی باکتریال بوده و سبب تعدیل پاسخدهی سیستم ایمنی می گردد. تجویز ژل رویال با کاهش سطح پروستاگلاندین ها و افزایش درصد لنفوسیتها، پلاکت ها، پروتئین و آلبومین موجب تقویت سیستم ایمنی می گردد.

 

در سال 2011 مطالعه ای در مجله ی North American Journal of Medical Sciences منتشر گردید؛ این مطالعه اثرات ژل رویال در جلوگیری از آسیب سلولی و استرس اکسیداتیو را مورد بررسی قرار داد؛ نتایج نیز بیانگر آن بود که مصرف ژل رویال به علت خواص آنتی اکسیدانی خود موجب بهبود بیوشیمیایی، هماتولوژیک و بافت شناختی گردیده و دارای نقش موثری در ارتقاء سطح سیستم ایمنی می باشد.

 

ژل رویال اثر حفاظتی قابل توجهی بر روی کبد و کلیه دارد، و با کاهش سطح پراکسیداسیون چربی و افزایش سطح گلوتاتیون دارای تاثیر بسزایی در کاهش استرس اکسیداتیو و مرگ سلولی است؛ در همین راستا مطالعه ای نیز در سال 2011 در مجله ی Oxidative Medicine and Cellular Longevity به چاپ رسید؛ این مطالعه بیانگر آن بود که مصرف ژل رویال در دوران شیمی درمانی، موجب کاهش عوارض داروی سیس پلاتین (داروی شیمی درمانی) و تقویت سیستم ایمنی می گردد. مطالعات منتشر شده در مجله ی World J Urol نیز، به طور ویژه ای بیان می کنند که داروی سیس پلاتین (داروی شیمی درمانی) دارای عوارضی بر کلیه می باشد؛ که مصرف ژل رویال به علت خواص آنتی اکسیدانی خود موجب بهبود این نارسایی های کلیوی می گردد؛ علاوه بر آن لازم به ذکر است که تجویز پیش از موعد ژل رویال، به شکل موثرتری عمل می کند.

 

ماده ای به نام بیسفنول A در ظروف پلاستیکی غذا و نوشیدنی ها، کمپوزیت های دندانی و بسیاری از لوازم منزل وجود دارد که خطر بروز سرطان سینه را افزایش می دهد؛ یافته ها حاکی از آن هستند که ترکیبات فعال موجود در ژل رویال می توانند با مهار این ماده از رشد این سلول های سرطانی جلوگیری کرده و موجب ارتقای سیستم ایمنی گردند.

 

 

 ژل رویال

 

 

در رژیم درمانی ژل رویال، یافته ها حاکی از آن هستند که با مصرف ژل رویال، 59 درصد مهار رشد تومور دیده شده و در رژیم پیشگیرانه-درمانی نیز 56 درصد مهار رشد تومور مشاهده می شود؛ بنابراین مصرف ژل رویال در غلظت های خاص و با تناوب مشخص می تواند رشد انواعی از تومورها را مهار کرده و سبب تقویت سیستم ایمنی شود.

 

گزارش­های تایید شده­ ای از تاثیر عسل در کاهش سرفه، گرفتگی بینی و علایم آلرژی، سرفه شبانه ی کودکان و افزایش کیفیت خواب کودکان مبتلا به عفونت­های تنفسی فوقانی (در مقایسه با دکسترومتورفان و دیفن هیدرامین)، و بهبود علایم سرماخوردگی در مقایسه با استفاده از سایر درمان هایی که در آن ها استامینوفن، ناپروکسن و کلرفنیرامین مورد مصرف قرار می گیرد.

 

بسته هانی ژل رویال 

 

به نظر می رسد که دلیل این امر تاثیر عسل بر عملکرد سیستم ایمنی باشد، عسل با تحریک ترشح TNF-α از مونوسیت­ها، مهار تولید گونه­ های اکسیژن واکنش­پذیر موجب تقویت سیستم ایمنی می شود.

 

 

 

 


مقالات برگزیده
مقالات مرتبط
ویدئوهای مرتبط
کلمات کلیدی
هیچ نظری ثبت نشده است
نظر خود را وارد کنید

آخرین مقالات