مقالات

ژل رویال برای خانم ها

| بازدید : 405

 

ژل رویال برای خانم ها

اثرات مصرف مکمل ژل رویال بر بهبود پروفایل لیپیدی در خانم های یائسه

 اثرات مصرف مکمل ژل رویال بر بهبود علائم یائسگی در خانم ها

 اثرات مصرف مکمل ژل رویال در بهبود سندرم پیش از قاعدگی

برهم خوردن تعادل هورمونی و ریزش مو

 

اثرات مصرف مکمل ژل رویال بر بهبود پروفایل لیپیدی در خانم های یائسه

یائسگی، به عنوان برهه ای در دوران زندگی خانم ها بیان می شود؛ که در طول آن سیکل قاعدگی در خانم ها متوقف شده و توانایی باروری در آنان از بین می رود. دوران یائسگی از سنین 45 تا 55 سالگی در فرد آغاز می گردد. در دوران یائسگی، خطر ابتلا به ناراحتی هایی مانند پوکی استخوان، بیماری های قلبی عروقی و اختلال در سطح سرمی چربی ها (دیس لیپیدمی) افزایش می یابد. به نظر می رسد که در دوران یائسگی، سطح پروفایل لیپیدی کلسترول تام و LDL (کلسترول بد) افزایش یافته و سطح HDL (کلسترول خوب) نیز کاهش می یابد.

ژل رویال برای خانم ها

پژوهشگران بیمارستان Aretaieio در کشور یونان، به بررسی اثر مصرف مکمل ژل رویال در بهبود پروفایل لیپیدی در خانم ها ی یائسه پرداختند؛ نتایج این مطالعه در سال 2016 در مجله ی Gynecological Endocrinology منتشر گردید. این مطالعه، سطح پروفایل لیپیدی در خانم های سنین 53 تا 66 سال را مورد بررسی قرار داد. شواهد بررسی های انجام شده حاکی از آن بود که دریافت 150 میلی گرم مکمل ژل رویال در یک بازه ی زمانی شش ماهه، نقش بسزایی را در بهبود پروفایل لیپیدی خانم های یائسه ایفا می کند. 

بخوانید ژل رویال چیست؟!

 

اثرات مصرف مکمل ژل رویال بر بهبود علائم یائسگی در خانم ها

 

ژل رویال برای خانم ها

 

در دوران یائسگی علائمی مانند گرگرفتگی، تغییرات خلقی، اضطراب، بی خوابی، خستگی شدید، کمر درد و سردرد در خانم ها بروز پیدا می کند. برخی از خانم‌ها برای بهبود علائم یائسگی از داروهای هورمونی استفاده می کنند؛ اما مطالعات بیانگر آن هستند که مصرف این گونه داروها می تواند عوارضی را به همراه داشته باشد، از جمله ممکن است ریسک ابتلا به سرطان سینه را در خانم ها افزایش دهد. مطالعات جدید بیانگر آن هستند که ژل رویال، در بهبود علائم یائسگی نقش بسزایی داشته و علاوه بر آن عوارض داروهای هورمونی را نیز به همراه ندارد.

 

در سال  ۲۰۱۸، مطالعه ای در مجله ی Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine منتشر گردید؛ این کار آزمایی بالینی که در کشور ژاپن به انجام رسید، به بررسی تاثیر دریافت مکمل ژل رویال بر بهبود علائم یائسگی پرداخت. نتایج این مطالعه بیانگر آن بود که دریافت روزانه ی دوز 800 میلی گرمی مکمل ژل رویال، به مدت ۱۲ هفته سبب بهبود برخی علائم یائسگی مانند اضطراب و کمر درد می گردد. در توضیح  مکانیسم عملکرد ژل رویال در بهبود علائم یائسگی نیز، پژوهشگران بیان کردند که ژل رویال و ترکیب 10- هیدروکسی 2- دکنوئیک اسید (10HDA) موجود در آن دارای خواص استروژنی بوده و دریافت آن به بهبود علائم آزاردهنده ی پدید آمده در دوران یائسگی کمک می کند.

 

اثرات مصرف مکمل ژل رویال در بهبود سندرم پیش از قاعدگی (pms)

 

سندرم پیش از قاعدگی به مجموعه ای از علائم جسمی، روحی یا رفتاری ناراحت کننده در خانم ها اطلاق می شود؛ بروز این علائم از 10 روز پیش از قاعدگی در خانم ها آغاز گردیده و معمولا در هفته ی اول پس از قاعدگی کاهش می یابد.

 

علائمی مانند افسردگی، ناامیدی، اضطراب، تنش، عصبانیت، نارضایتی از خود، تحریک پذیری، کاهش انرژی، تغییر در اشتها و تغییرات خواب در سندرم پیش از قاعدگی (pms) بروز می کنند.

 

یکی دیگر از علائم مشاهده شده در سندرم پیش از قاعدگی (pms)، ورم عضلات و اندام های بدن است. برخی درمان های دارویی در جهت بهبود این علائم آزار دهنده مورد استفاده قرار می گیرند؛ اما پژوهش های جدید بر این باورند که استفاده از ژل رویال برای خانم ها به عنوان روشی کم خطر، مقرون به صرفه و فاقد عوارض جانبی داروهای مرسوم در بهبود سندرم پیش از قاعدگی (pms) رو به گسترش است.

 

مطالعه ای در کشور ایران با هدف بررسی تاثیر ژل رویال در خانم ها بر  سندرم پیش از قاعدگی صورت گرفت؛ که نتایج این مطالعه در سال 2014 در مجله ی Complementary Therapies in Medicine به چاپ رسید.

 

این مطالعه بیانگر آن بود که مصرف ژل رویال برای خانم ها به علت محتوای استروژن، کلسیم و منیزیم موجود در خود در پیشگیری و کاهش علائم قاعدگی موثر عمل می کند و به بیان ساده تر مصرف مکمل ژل رویال در کاهش سندرم پیش از قاعدگی که شامل نشانه هايی مانند ورم پستان، نفخ، ادم و اضافه وزن می باشد، نقش موثری را ایفا می کند.

 

تاثیر ژل رویال بر بهبود خشکی پوست ناشی از اوفورکتومی

 

ژل رویال برای خانم ها

 

به عمل جراحی برداشت یک یا هر دو تخمدان موجود در بدن زنان اوفورکتومی گفته می شود؛ اوفورکتومی (برداشت تخمدان) بنابر دلایل مختلفی از جمله سرطان تخمدان، کیست تخمدان و … انجام می شود.

 

پس از عمل جراحی اوفورکتومی (برداشت تخمدان)، میزان هورمون استروژن در بدن زنان کاهش می یابد. در پی کاهش میزان هورمون استروژن در زنان، ضخامت پوست و محتوای کلاژن موجود در پوست آنان نیز کاهش می یابد.

 

داروهای شیمیایی بسیاری که بر پایه ی استروژن هستند؛ در جهت بهبود ناراحتی های پدید آمده در عمل جراحی اوفورکتومی (برداشت تخمدان) مورد استفاده قرار می گیرند؛ اما امروزه پژوهش های جدید از خواص شگفت انگیز داروهای طبیعی مانند مکمل ژل رویال سخن به میان می آورند که در کنار فواید منحصر به فرد خود فاقد عوارض داروهای پیشین هستند.

 بخوانید فواید ژل رویال برای پوست چیست؟!

در همین راستا، پژوهشی با هدف بررسی اثر ژل رویال بر بهبود خشکی پوست ناشی از اوفورکتومی (برداشت تخمدان) در کشور کره صورت گرفت؛ که نتایج آن در سال 2012 در مجله ی JOURNAL OF MEDICINAL FOOD منتشر گردید. نتایج این مطالعه بیان کننده ی آن بود که مصرف مکمل ژل رویال در موارد جراحی های اوفورکتومی (برداشت تخمدان)، به علت خواص استروژنی موجود در این مکمل موجب بروز تاثیرات چشمگیری در بهبود خشکی پوست می گردد. مکمل ژل رویال با تحریک ترشح پروتئین TGF-b1، الاستیسیته و قوام پوست را افزایش داده و علاوه بر آن عمق و اندازه ی چین و چروک ها و منافذ پوستی را نیز کاهش می دهد.

درباره درمان ناباروری با ژل رویال بخوانید.

 

 

برهم خوردن تعادل هورمونی و ریزش مو

در دوران یائسگی به علت کاهش سطح هورمون استروژن، موها به شدت نازک گشته و احتمال ریزش مو در خانم ها افزایش می یابد. البته در برخی از خانم ها نیز، نازک شدن موها ریشه ی ژنتیکی دارد. سایر فاکتورهایی مانند برهم خوردن تعادل هورمون های تیروئیدی و تغییر در مقادیر آهن ذخیره شده در بدن نیز می توانند حجم موها را تغییر دهند.

یکی از مهم ترین نقش های هورمون استروژن، تقویت قوام موها و رشد بهتر آن ها است. متاسفانه در دوران یائسگی با کاهش سطح هورمون استروژن، ریزش مو در خانم ها به شکل بارزتری نمود پیدا می کند. یکی از موثرترین گام هایی که می توانید در جهت بهبود ریزش موی خود بردارید؛ استفاده از مکمل ژل رویال است. مکمل ژل رویال به علت خواص استروژنی خود، روند رشد موهای شما را تقویت کرده و از ریزش آن ها جلوگیری می کند.

در همین راستا، برخی از متون طب باستان بیان می کنند که ژل رویال در حفظ حیات و قدرت بدن نقش داشته، پیری را به تاخیر می اندازد و قوای ذهنی و جوانی فیزیکی بدن را تا زمانی که ممکن است حفظ می کند.

 

 

 

 

 


مقالات برگزیده
مقالات مرتبط
ویدئوهای مرتبط
کلمات کلیدی
هیچ نظری ثبت نشده است
نظر خود را وارد کنید

آخرین مقالات