ژل رویال چیست

| بازدید : 822

ژل رویال چیست؟ 

خاصیت های ژل رویال

 ژل رویال و عملکرد آن در بدن

خواص هانی ژل

مصرف ژل رویال

 


ژل رویال
عسل که به نام های ژل سلطنتی ، ژل ملکه زنبور عسل در میان مردم شناخته شده است، یک ماده شیری رنگ است که فقط غذای ملکه زنبور ها یا زنبور سلطنتی از آن بعنوان غذا استفاده می کند پس یک ماده بسیار قوی و محدود و با قیمت بالا می باشد.ژل سلطنتی عسل یک ماده بسیار پر انرژی و جزو مواد گرم بوده که دارای خواص درمانی و فواید زیاد است که برای برطرف کردن بسیاری از بیماری ها در طب ایرانی سنتی استفاده می گردد.
ژل رویال خالص طبیعی دارای شرایط نگهداری خاصی می باشد و تمامی خواص درمان آن در ماندگاری محصول و نگهداری صحیح از آن می باشد.
ژل سلطنتی رویال عسل در واقع ماده ای بود که در آن علاوه بر وجود شهد گیاهان مختلف ، ترشح غدد زنبورهای عسل نیز وجود دارد لذا دارای ترکیب گیاهی و حیوانی بوده و خاصیت و فواید درمانی آن از عسل بسیار بیشتر و شگفت انگیز تر است.
هانی ژل رویال یک ماده واقعا معجزه آسا است که علاوه بر بالابردن قدرت ملکه زنبور ها در انسان نیز قدرت و توانایی جسمی را بسیار زیاد می کند.این ژل حاوی 60 الی 70 درصد آب (ترشح غدد زنبور عسل ) ، 10 تا 16 درصد قند، 3 تا 6 درصد چربی، و 2 الی 3 درصد ویتامین، املاح و اسیدهای آمینه است. این ماده به منظور رشد و نمو زنبور ملکه تولیدمی گردد.

خاصیت های ژل رویال
خواص ژل رویال در چیست؟

این ماده لیمویی یا شیری رنگ که بسیار پر ارزش و گران بها است دارای حالتی ژله مانند است که در دهان آب می گردد دارای ویتامن ها و مکمل ها مفید بر بدن است. ژل رویال دارای پروتئین ، اسید های آمینه و آنتی اکسیدان  است که ارزش دارویی دارد و یک مکمل غذایی طبیعی در طب سنتی ایرانی بعنوان داروی طبیعی و ارگانیک استفاده می شود.
از مهمترین خاصیت های هانی ژل رویال می توان موارد زیر را نام برد که توانایی بالا بردن تقویت عمومی بدن ، به تعادل رساندن سیستم ایمنی بدن ، بالا بردن حافظه ، محرک رشد قدی در کودکان در دوران بلوغ ، اثرات آنتی اکسیدانی بالا ، تنظیم فشار خون.

 

 

 
یکی از مهمترین مواردی که این ماده شگفت انگیز مورد استقبال عموم مردم قرار گرفته است این است که ژل رویال یک ماده طبیعی بوده و در طبیعت بیرون آمده است و هیچ گونه عوارضی در آن مشاهده نشده است و از روش های ترکیبی کارخانه ای یا شیمیایی در ان پرهیز شده است بر همین منظور استفاده از این مکمل دارویی قوی در بیماری هایی همچون سرطان ، بالابردن توان جسمی در ام اس ،  افزایش قدرت باروری ، برطرف شدن نازایی و ناباروری ، کاهش کسترول خون ، افزایش حافظه ، درمان کم خونی و... می باشد.
در نگهداری در دراز مدت ژل رویال حتما در فریزر باید انجام  گردد تا خاصیت آن از بین نرود و برای استفاده از ژل رویال عسل می توانید آنرا با عسل مخلوط کنید ، یا بصورت خالی در دهان گذاشته تا در دهان آب گردد. حتما توجه کنید که برای استفاده از ژل رویال از قاشق پلاستیکی یا چوبی استفاده کنید و به هیچ عنوان از قاشق های فلزی استفاده نکنید زیرا تمام خاصیت ژل رویال عسل از بین می رود.برای استفاده طولانی و نگهداری آن می توان آنرا فریز کرد و به مدت طولانی تا 6 ماه نگهداری کرد.
برای استفاده از ژل رویال طبیعی را میتوانید آنرا با سایر شربت های گیاهی نیز مخلوط نمایید ولیکن بهترین روش استفاده مخلوط کردن آن با عسل و یا استفاده خالی از آن است که هانی ژل نیز یکی از همین ترکیبات است.
این محصول برای همگان به جز کودکان زیر 2 سال و افرادی که مشکل قند خون دارند و خانم های شیر ده توصیه نمی شود ولیکن برای بقیه اقشار استفاده از آن بلامانع بوده و دارای خواص درمانی و فواید فروانی است.
با توجه به قیمت بالای ژل سلطنتی رویال بسیاری دیده شده است که فروشندگان این محصول آنرا با ناخالصی هایی دیگری مخلوط می کنند که این امر علاوه بر آنکه باعث پایین آمدن قدرت و خواص ژل رویال می گردد در بعضی موارد دیده شده است که باعث بروز اختلالات شیمایی در بدن انسان می گردد.
ژل رویال هر چه تازه تر باشد بسیار مقوی تر است و از فروشنده این محصول بخواهید که محصول تازه ، طبیعی و بدون مواد نگهدارنده را در اختیار شما قرار دهد تا در هنگام استفاده برای بیمارانی همچون سرطانی و ام اس مشکل پیش نیایید و کمک شایانی در بهبود کیفیت زندگی این بیماران خواهد کرد.
یکی از مهمترین خواص درمانی هانی ژل افزایش قدرت عمومی بدن و بالابردن سیستم امینی بدن است که این خاصیت ها کمک بسیار زیادی در بیماران سرطانی می کند که در طول مدت دوره شیمی درمانی قدرت عمومی بدن را افزایش دهند و بتوانند در مقابل سایر بیماری ها و ضعف و خستگی ناشی از آن مقاوت کنند.
از دیگر موارد استفاده ژل رویال برطرف کردن ضعف ، خستگی و سردردهای مزمن می باشد. که برای خانم ها ، خانم های باردار ( در صورت بالا نبودن قند خون ) ورزشکاران حرفه ای می باشد.داروی ژل رویال بالا بردن توان جسمی و جنسی را نیز دارد و از ان بعنوان یک داروی گیاهی برای برطرف کردن مشکل ناباروری و نازایی و افزایش قدرت باروردی نیز استفاده می گردد.

بخوانید: ژل رویال برای ناباروری و نازایی

 

نشان داده شده است که ژل رویال تازه می تواند از شدت خستگی بکاهد. گروهی از محققان همکاران اثرات ژل رویال تازه را بر خستگی در موشها ارزیابی کردند. موشها را در 3 گروه در استخر کوچکی قرار دادند و وادار کردند تا در مدت 2 هفته 5 بار در آن شنا کنند. پایداری موشهای گروه ژل رویال درمقایسه با گروههای دیگر افزایش قابل توجهی داشت. یافته ها نشان می دهد ژل رویال می تواند خستگی بعد از فعالیت ورزشی را کم کند و این اثر با تازه بودن ژل رویال ارتباط دارد.

ژل رویال و عملکرد آن در بدن

ژل رویال می تواند بر عملکرد سیستم ایمنی تاثیر بگذارد. در مطالعه توسط گروهی از محققان، ساپرشن واکنش های آلرژیک توسط ژل رویال مورد بررسی قرار گرفت. نشان داده شده است این محصول اثرات تعدیل کننده عملکرد ایمنی دارد. ژل رویال سطح سرمی IgE اختصاصی آنتی ژن را در موشها کاهش داد و رهایش هیستامین را از ماست سل ها مهار کرد. در نتیجه واکنش حساسیت فوری را ساپرس کرد، ترشح گاما اینترفرون از سلولهای CD4 T مهار شد و تولید IL4 از این سلولها در مقایسه با موشهای نرمال افزایش داشت. این نتایج نشان می دهد که ژل رویال می تواند پاسخدهی سیستم ایمنی را تعدیل کند.

اثرات ضد سرطانی ژل رویال

 

 

مطالعات مختلف محققان بر روی royall jell نشان می دهند که این ژل اثرات آنتی اکسیدانی و ضد سرطانی دارد. گروهی از محققان در مطالعه ای اثرات ژل رویال را بر استرس اکسیداتیو و آسیب سلولی در موشها مطالعه کردند. بهبود بیوشیمیایی، هماتولوژیک و بافت شناختی در موشهای تغذیه شده با ژل رویال، نشان می دهد که این ماده دارای ظرفیت آنتی اکسیدانی می باشد. در مطالعه ای اثرات ژل رویال بر استرس اکسیداتیو و آپوپتوز در کلیه و کبد در موشهای درمان شده با سیس پلاتین بررسی  نشان داده شد ژل رویال اثر حفاظتی قابل توجهی بر روی کبد و کلیه دارد،

ژل رویال سطح پراکسیداسیون چربی را کاهش داد، سطح گلوتاتیون را افزایش داد و فعالیت گلوتاتیون-اس- ترانسفراز و گلوتاتیون پراکسیداز و سوپراکسید دیسموتاز را افزایش داد. در نتیجه می توان گفت می توان ژل رویال را در کموتراپی همراه سیس پلاتین تجویز کرد تا استرس اکسیداتیو و آپوپتوز ناشی از سیس پلاتین کاهش یابد. در مطالعه ای دیگراثرات محافظتی ژل رویال در مقابل استرس اکسیداتیو علیه کلیه در موشهای درمان شده با سیس پلاتین را بررسی کرده اند. در گروهی که ژل رویال همراه با سیس پلاتین داده شد، در پارامترهای استرس اکسیداتیو و پارامترهای بیوشیمیایی بهبود مشاهده شد. نتیجه اینکه ژل رویال دارای خواص آنتی اکسیدانی است.

 
 

ژل رویال سلطنتی

 

نتیجه اینکه ژل رویال می تواند بعنوان یک غذای عملگرا با نقش آنتی اکسیدانی بالا و غنی از املاح ضروری مصرف شود. در مطالعه ای که توسط گروهی از محققان صورت گرفت، اثرات ژل رویال بر استرس اکسیداتیو ناشی از فومونیزین در موش ها بررسی شد. نشان داده شد گروهی از موشها که تحت تغذیه با ژل رویال بودند، بطور مشخصی در شاخص های مختلف شامل وزن بدن، وضعیت تغذیه ای، آنزیم های کبدی، پروفایل چربی سرم، کراتینین و اسید اوریک سرم، نمای هیستولوژیک و هیستوکمیکال کبد و کلیه آنها بهبودی داشتند. نتیجه اینکه ژل رویال اثرات حفاظتی علیه سمیت فومونیزین دارند که این اثر وابسته به دوز می باشد. گروهی از محققان در مطالعه ای به اثرات ضد تومور ژل رویال پرداخته اند. در این مطالعه سلولهای لوکمیا، سارکوما و تومورهای سولید مورد بررسی قرار گرفته اند. نشان داده شد که ژل رویال در غلظت های خاص و با تناوب مشخص می تواند رشد انواعی از تومورها را مهار کند. در یک مطالعه اثر ژل رویال بر رشد فیبروسارکوما در موش سوری بررسی شد. نتایج نشان داد که میانگین سایز تومور در گروه دریافت کننده ژل رویال کمتر از گروه کنترل بود. نتیجه اینکه ژل رویال نقش مهمی در کنترل و پسرفت فیبروسارکوما دارد.

خواص هانی ژل رویال

 • افزایش سیستم ایمنی بدن
 • افزایش قدرت جسمی بدن
 • متعادل سازی توان جسمی و برطرف کردن ضعف بدن
 • برطرف کردن خستگی بدن ناشی از فعالیت سنگین و ورزش
 • افزایش حافظه و برطرف کردن آلزایمر
 • افزایش قد در کودکان و نوجوانان
 • متعادل سازی کلسترول بدن
 • افزایش توان جنسی و افزایش قدرت باروری برای نازایی
 • افزایش قدرت باروردی در مردان
 • برطرف کردن سردرد های میگرنی
 • برطرف کردن مشکلات خانم در دوران یائسگی

ژل رویال

هانی ژل چیست

هانی ژل یک غذا داروی فراسودمند فرآوری شده حاوی عسل و ژل رویال و عصاره عناب می باشد. ژل عسل رویال ترکیبی مغذی است که به عنوان غذای ملکه زنبورها موجب باروری فوق العاده و عمر طولانی او می گردد.هانی ژل یک شربت غلیظ شده و ترکبی از ژل رویال خالص ، عسل طبی طبیعی و عصاره میوه عناب می باشد.

موارد مصرف هانی ژل

بهبود خستگی در بیماران مبتلا به ام اس و سرطان، کاهش علایم سرماخوردگی و آنفولانزا، پیشگیری از بروز سرطان، تقویت قوای عمومی در ضعف ناشی از بیماریهای گوناگون و تامین مواد مغذی مورد نیاز برای تندرستی عمومی و موثر بر رشد کودکان، بهبود خونسازی، افزایش توان جسمی و تعدیل سیستم ایمنی، ضد التهاب، آنتی اکسیدان، آنتی باکتریال، تامین ریزمغذی های مورد نیاز سلولهای بدن.

 

بهبود ضعف ناشی از سرطان

 

جهت خرید اینترنتی هانی ژل کلیک کنید.

دانستنی های ژل رویال در ویکپدیا


مقالات برگزیده
مقالات مرتبط
ویدئوهای مرتبط
کلمات کلیدی
6 نظر ثبت شده است
علی صبوری

فرق ژل رویال با هانی ژل چیه؟ چه خاصیت هایی دارن

پاسخ
هانی ژل

هانی ژل ترکیبی از ژل رویال + عسل + عناب و ریز مغذی های دیگر هست

مهری محمدی

واقعا ژل رویال این همه خاصیت دارن؟ چجوری باید بفهمیم که اصل هستن؟ از کجا باید تهیه کنیم؟

پاسخ
هانی ژل

خاصیت های ژل رویال واقعا اثبات شده هستند و در طب سنتی به اثبات رسیده است. اصلش رو خریدن کار سختی هست و از جاهای معتبر باید تهیه کنید- اگر هانی ژل بخواهید که ترکیب از ژل رویال با عسل و.. هست رو از سایت مابخش فروش میتوانید تهیه کنید

ش ب

ژل رویال برای ناباروری مردان کمک میکنه؟ هانی ژل جطور

پاسخ
هانی ژل

هانی ژل قدرت باروری مردان رو بیشتر میکنه و تمایل آنها به میل جنسی رو هم افزایش میدهد

نظر خود را وارد کنید

آخرین مقالات