مقالات

موارد منع و مقدار مصرف ژل رویال

| بازدید : 435

مصرف ژل رویال

بهترین زمان مصرف ژل رویال

موارد منع مصرف ژل رویال

 

مصرف ژل رویال

مصرف ژل رویال در طب سنتی ایرانی برای تمامی افراد توصیه گردیده است. با توجه به خاصیت های فراوانی که ژل رویال دارد به جز چند گروه خاص که در زیر ذکر شده است مصرف آن برای همگان توصیه گردیده است. با توجه به اینکه ژل رویال دارای طبیعتی گرم است و برای بهبود بسیاری از بیماری ها و دوران نقاهت بیماران توسط پزشکان طب سنتی ایرانی توصیه گردیده و کمک شایانی به آنها می کند ، لذا مصرف آن برای تمام بیماران بلامانع است.

 

ژل رویال هانی ژل

مقدار مصرف از ژل رویال

مقدار مصرف از ژل رویال روزی یک گرم (اندازه عدس) توصیه شده است ولیکن اگر از هانی ژل رویال استفاده می کنید تا روزی 3 قاشق چایی خوری نیز از آن استفاده نمایید.

 

 

 

 

 

 

بهترین زمان مصرف ژل رویال

 

موارد منع مصرف ژل رویال

در صورت وجود آلرژی به عسل، از مصرف ژل رویال پرهیز کنید. عوارض ناشی از مصرف ژل رویال در این افراد شامل سوزش پوست، تنفس مشکل و یا حتی شوک های آنافیلاکتیک (یک واکنش آلرژیک جدی که به‌طور ناگهانی آغاز می‌شود و می‌تواند منجر به مرگ گردد. شوک آنافیلاکتیک معمولاً با علایمی همچون ضایعات جلدی، خارش، تورم گلو و افت فشار خون همراه است) می گردد. در صورتی که هنگام مصرف محصول با هر یک از موارد فوق روبرو شدید؛ مصرف محصول را متوقف کنید.

مصرف ژل رویال در کودکان کمتر از یک سال و مادران باردار و شیرده ممنوع می باشد و استفاده از آن منع گردیده است.

 بسیار از منابع ذکر کرده اند که ژل رویال باعث کاهش فشار خون می شود ، لذا افرادی که فشار خون پایینی دارند این دارو را نباید مصرف کنند و تجویز آن برای این گروه توصیه نمی شود.

تداخلات دارویی ژل رویال

 

  • مشورت با پزشک در صورتیکه داروهای کاهنده قند خون استفاده می شود، ضروری است.
  • مصرف همزمان با داروهای ضد انعقاد خون توصیه نمی شود.
  • مصرف همزمان وارفارین (کومادین) با ژل رویال (ژل رویال ممکن است اثرات وارفارین را افزایش دهد و سبب ابتلا به کبودی یا خونریزی شود).
  • در مورد عناب تداخل با ونلافاکسین و پردنیزون گزارش شده است.

 


مقالات برگزیده
مقالات مرتبط
ویدئوهای مرتبط
کلمات کلیدی
هیچ نظری ثبت نشده است
نظر خود را وارد کنید

آخرین مقالات