مقالات

درمان سرطان با ژل رویال

| بازدید : 5805

سرطان بیماری است که امروزه گریبان گیر تعداد زیادی از افراد شده است. در زمینه درمان سرطان و مواد غذایی تاثیر گذار بر درمان آن با استفاده از ژل رویال و بهبود کیفیت زندگی بیماران سرطانی با ژل رویال تحقیقات بسیار زیادی انجام شده است.

ژل رویال از جمله موادی است که سالیان طولانی بر روی عملکرد آن در سرطان تحقیقات گسترده ای انجام شده است.

درمان سرطان با ژل رویال

هانی ژل فرآورده­ ای طبیعی و یک غذا-داروی فراسودمند است و در ترکیب آن از بهترین و با کیفیت ترین عسل و بهترین ژل رویال در کنار عصاره عناب استفاده شده است. ژل رویال با هم افزایی (تاثیر سینرژیک) اجزای خود، تاثیرات آنتی اکسیدانی قدرتمندی دارد و از سلول های بدن در مقابل رادیکال ­های آزاد حفاظت می­ کند. ژل رویال دارای اثرات آنتی اکسیدانی و ضد سرطانی است. ژل رویال بر روی رده­ های مختلفی از سلول­ های سرطانی تا کنون آزمایش شده است که در اکثر موارد اثرات مهارکنندگی به همراه داشته است.

مطابق بر مطالعه ای که در سال 2009 در مجله ی BMC Complementary and Alternative Medicine منتشر گردید؛ ژل رویال با ممانعت از خونرسانی به تومورهای پدید آمده، دارای خاصیت ضد سرطانی می باشد.

در ماه دسامبر سال 2010 نیز مطالعه ای در مجله ی PLoS One منتشر گردید؛ که بیانگر وجود خواص استروژنی در اسیدهای چرب موجود در ژل رویال بود. خواص استروژنی ژل رویال، دارای نقش موثری در بهبود سرطان سینه و سرطان گردن رحم می باشد.

 

 

 درمان سرطان با ژل رویال

برخی پژوهش ها نیز حاکی از اثرات مثبت ژل رویال در بهبود سرطان خون هستند. آزمایش های بالینی نشانگر آن هستند که ژل رویال در کاهش اثرات منفی سیس پلاتین (داروی شیمی درمانی) بر کلیه ها و کبد نقش دارند. در صورت مصرف ژل رویال، برخی عوارض ناشی از شیمی درمانی بر پوست بهبود می یابند.

ژل رویال، ماده ای شگفت آور است که با تخریب رادیکال های آزاد، میزان پراکسیداسیون چربی های خون را کاهش می دهد. ژل رویال، میزان آنتی اکسیدان ها را نیز افزایش می دهد. بنابراین نامیدن آن به عنوان "گنج طبیعت" دور از ذهن نیست.

در مطالعه ای که در سال 2011 در مجله ی North American Journal of Medical Sciences منتشر گردید؛ اثرات ژل رویال بر استرس اکسیداتیو و آسیب سلولی مورد مطالعه قرار گرفت. در این مطالعه موش خرمای زال را در معرض مقادیری از اشعه ی گاما قرار دادند. ژل رویال از طریق گاواژ (تغذيه و واردكردن مايعات غذايي از راه لوله به معده) به گروهی از موش ها خورانده شد. در گروهی از موش ها که با ژل رویال تغذیه شده بودند، غلظت مواد واکنش پذیر کاهش جدی داشت. همینطور غلظت نیتریک اکسید نیز بهبود قابل ملاحظه ای داشت. بررسی میکروسکوپیک عضلات قلب این گروه، بهبود بیشتری را نمایان می کرد. ساختار مویرگ ها و وریدهای موش های این گروه نیز با بهبود بیشتری همراه بود. نتیجه اینکه بهبود بیوشیمیایی، هماتولوژیک و بافت شناختی در گروه تغذیه شده با ژل رویال، نشان می دهد که این ماده دارای ظرفیت آنتی اکسیدانی می باشد.

 

 

تاثیر ژل رویال بر درمان سرطان

مطالعات انجام شده در سال 2011 نیز بیانگر اثرات مفید ژل رویال بر تخفیف عوارض داروی سیس پلاتین (داروی شیمی درمانی) بودند؛ در گروهی که سیس پلاتین (داروی شیمی درمانی) را به تنهایی دریافت کردند نشانه های واضح نارسایی کلیه بروز کرد. در گروهی که ژل رویال را همراه با سیس پلاتین مصرف کردند، در پارامترهای استرس اکسیداتیو و پارامترهای بیوشیمیایی بهبود مشاهده شد، تجویز پیش از موعد ژل رویال نیز دارای تاثیرات بسیار موثرتری بود.

دریافت ژل رویال موجب افزایش فعالیت آنتی اکسیدانی می گردد؛ به علاوه ژل رویال سطح املاح نادر و املاح اصلی سرم را نیز افزایش می دهد. بنابراین به نظر می رسد که این ژل می تواند به عنوان یک مکمل غنی از املاح ضروری مورد مصرف قرار گیرد.

هانی ژل

در مبتلایان به سرطان سارکوم، سایز توده ی سرطانی در افرادی که از ژل رویال استفاده می کنند؛ نسبت به سایر مبتلایان کمتر می باشد.

 

بهبود ضعف ناشی از سرطان با هانی ژل

 

 


مقالات برگزیده
مقالات مرتبط
ویدئوهای مرتبط
کلمات کلیدی
هیچ نظری ثبت نشده است
نظر خود را وارد کنید

آخرین مقالات