مقالات

شرایط نگهداری از ژل رویال

| بازدید : 35931

 

ژل رویال یک ماده ارگانیک است که در تهیه و همچنین نگهداری آن باید دقت بالایی داشت. بسته بندی ژل رویال از عوامل مهم در نگهداری این محصول به حساب می آید. چرا که پس از استخراج ژل رویال با بسته بندی درست آن شرایط نگهداری محصول پدید می آید.

از نکات مهم نگهداری از ژل رویال بسته بودن ظرف حاوی ژل است، چرا که این محصول باید از جریان هوای محیط کاملا دور باشد. از آنجایی که این محصول در کندو تولید می شود و در این مکان هیچ گونه نوری وجود ندارد و این محصول در فضایی کاملا تاریک تولید شده، در نتیجه در نگهداری ژل رویال نیز باید این محصول دور از تابش نور و در محیطی تاریک نگهداری شود.

 

عوامل محیطی بر کیفیت ژل رویال چه تاثیری دارند؟

دما یکی از عوامل مهمی است که در نگهداری ژل رویال باید به آن توجه داشت. بهترین دما برای نگهداری از محصول ژل رویال دمای صفر درجه می باشد.

ژل رویال یک ماده بسیار مقوی است که برای سلامت انسان و درمان بسیاری از بیماری ها کاربرد دارد در عین حال نگهداری از این محصول حساسیت بالایی نیز دارد. هنگام مصرف ژل رویال بهتر است کاملا از نحوه استفاده و شرایط نگهداری آن آگاه باشید تا از این طریق بتوانید از حداکثر خواص این محصول بهره ببرید.

 

انواع عرضه ژل رویال در بازار

ژل رویال تازه

ژل رویال تازه توسط زنبور دار از کندو استخراج می شود و در ظروف مناسب و در یخچال نگهداری می شود. ژل رویال تازه بهترین و بالاترین کیفیت را دارد.

نگهداری ژل رویال تازه در یخچال را جدی بگیرید! چرا که اگر بلافاصله پس از استخراج در دمای بین 0 تا 5 درجه سانتی گراد نگهداری نشود، مدت چند ساعت کیفیت آن به شدت کاهش می یابد و طی مدت چند روز فاسد می شود.

ژل رویال

ژل رویال منجمد شده

این نوع ژل رویال در بسته بندی های مخصوص در فریزر نگهداری شده و در زمان نیاز به مصرف کننده تحویل داده می شود.

ژل رویال مخلوط در عسل

رطوبت پایین نکته ای است که در ترکیب ژل رویال در عسل باید به آن توجه داشت، چرا که در غیر این صورت ژل رویال در عسل تخمیر شده و فاسد می شود. نسبت ترکیب ژل رویال در عسل نسبت یک به صد می باشد. برای مثال یگ گرم ژل رویال در یک گرم عسل باید مخلوط شود تا ترکیبی مناسب به دست آید . این ترکیب باید در دمای کمتر از 15 درجه سانتی گراد نگهداری شود در این صورت این محصول تا چند ماه قابل نگهداری است.

 

 

 

 جهت خرید هانی ژل رویال از داروخانه های معتبر از لینک اقدام کنید

 

مقالات برگزیده
مقالات مرتبط
ویدئوهای مرتبط
کلمات کلیدی
1 نظر ثبت شده است
مینا وفایی

ممنون از اطلاعاتی که در اختیارمون قرار دادین یه سوال داشتم رویال ژل رو از فریزر هر شب درمیارم و اندازه یه نخود زیر زبون میگذارم تا جذب شه دیشب فراموش کردم بگذارم تو فریزر صب بلافاصله گذاشتم ولی دیگه مصرف نکردم ترسیدم فاسد بشه آیا یه شب تا صب بدون یخچال یا فریزر فاسد میشه ؟

پاسخ
نظر خود را وارد کنید

آخرین مقالات